Италија

Венеција - Верона - Сирмионе - Гарда

Венеција, Верона, Сирмионе, Гарда

1 ден 29.12.2018 – СКОПЈЕ       

Состанок со групата во 15:30 ч. и поаѓање за Верона во 16:00 часот на паркингот кај спортски центар „Борис Трајковски“. Дневно и ноќно возење преку Србија, Хрватска и Словенија со попатни паузи за одмор и други царински формалности.

2 ден 30.12.2018 – СИРИМОНЕ – ГАРДА

Пристигнување во Сирмионе (на езерото Гарда) во утринските часови. Сирмионе, град познат по своите термални извори и прекрасна средновековна архитектура. Во попладневните часови се упатуваме према Гарда. Сместување во хотел. Ноќевање.

3 ден 31.12.2018 – ВЕРОНА

Појадок. После појадокот заминуваме на разглед на ВЕРОНА со локален водич – плоштадите Бра и Ебре, колосеумот, гробот и куќата на Јулија, куќата на Ромео, плоштадот dei Signori, Pallazo del Capitano, Pallazo della Ragione, дворецот и мостот Castelvecchio. Слободно попладне за индивидуални активности. Во попладневните часови враќање во хотел. Припрема за дочек на новата година. Вечерта трансфер до Верона и дочек на НОВАТА ГОДИНА. Во договорено време враќање во хотел. Ноќевање.

4 ден 01.01.2019 – ВЕНЕЦИЈА

Појадок. После појадокот напуштање на хотелот. Патувањето продолжува кон Венеција. Пристигнување во Пунта Сабиони од каде со брод се упатуваме на разглед на Венеција со локален водич – Плоштадот и црквата Св. Марко, Дуждевата палата, Мостот Риалто, Каналот Гранде… Слободно време за ручек, индивидуални прошетки и можност да се возите со гондола. Во попладневните часови поаѓање за Скопје.

5 ден 02.01.2019 СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во пладневните часови.

 

 

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 01.11: 159€/9.860 ден.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 169€/10.480 ден.

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со високотуристички автобус
  • Сместување во хотел со 3* – 2 НП (ноќевање со појадок) во Гарда, Верона или околина
  • Организиран разглед на Венеција со локален водич
  • Разглед  на Верона со локален водич
  • Организација, реализација и продружник на патувањето
  • Организиран трансфер од Битола, Прилеп, Кавадарци (дреново) , Струмица, Штип, Велес

 

*Трансферот може да биде во раните утрински часови, а враќањето во доцните вечерни часови.

 

Во цената на аранжманот не е вклучено:

  • Карта за брод: Пунта Сабионе – Венеција – Пунта Сабионе – 15€
  • Влезници за културно-историските знаменитости
  • Патничко осигурување –  5€
  • Доплата за еднкореветна соба 2.480 денари

© Copyright 2016 by DELTA MTS