Нови Сад

Нови Сад

1 ден 30.12.2018 Скопје  – Нови Сад

 

Состанок на групата во 01:00 часот. Патувањето води преку граничен премин Табановце со Царински формалности и  попатно планирана пауза по договор.  Пристигнување во Нови Сад во пладневни часови. Разгледување на Нови Сад со локален водич:Петроварадинска тврдина, разглед на најстарите улици Дунавска и змај Јован,црквата Св.Ѓорѓи,градска куќа,Плоштадот на слободата….Слободно време за ручек и индивидуални активности .Во попладневните часови се упатуваме во хотел. Ноќевање.

 

 

 2 ден 31.12.2018 Нови Сад

 

Појадок. После  појадокот следува прошетка  и посета на  шопинг  центар во близина на Нови Сад ,слободно време за ручек и индивидуални активности.Во попладневните часови по желба користење на

спа –центар(базен и сауна).Одмор и припрема за  дочек на Новата 2019 година. Ноќевање.

 

 

 3 ден 01.11.2019 Нови Сад – Скопје

 

Доцен појадок. Одјавување од хотелот.Се упатуваме кон Белград.Прошетка на Белград и слободно време за ручек и индивидуални активности. Поаѓање за Скопје со попатни паузи за одмор по договор, пасошка и царинска контрола . Пристигнување во доцни вечерни часови.

 

 

РАНА УПЛАТА ДО 30.11: 1899€/11.718 ден.

 

РЕДОВНА ЦЕНА : 199€/ 12.338ден.

 

 

Во цената е вклучено:

-Превоз со висикотуристички автобус

-Две ноќевања со појадок на база на шведска маса  во хотел Парк 5 *

-Туристичка такса

-Разглед на Нови сад со локален водич

-Разглед на Белград

-Свечена Новогодишна вечера

-Коктел за добредојде,свечена вечера на база на шведска маса со пијалоци,

-Шампањ на полноќ со бенд во живо и многу изненадувања.

-Користење на СПА центар (базен и сауна),детско катче.

-WI-FI,паркинг за автомобили  и автобуси

 

Во цената не е вклучено :

-Патничко осигурување

 

 Напомена:

За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ и Делта МТС.

За реализација на аранжманот потребен е минимум од 45 патници

Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд

Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyright 2016 by DELTA MTS