Софија

Софија

Хотел ФЕСТА СОФИА 4*

Хотелот e на локација која овозможува брз пристап до центарот на Софија, како и до Музејот на национална историја, Бојанската црква која датира од 1259 година која е под заштита на УНЕСКО и националниот парк Витоша. Хотелот располага со соби кој се модерно и стилски уредени и сите имаат поглед кон градот или кон планината Витоша. Хотелот нуди бесплатен бежичен интернет. Виски барот во хотелот е идеално место за ноќни забави и дружења.

 

 

ПРОГРАМА

 

1 ден 30.12.2018

Поаѓање за Софија во 06:00. Патување со попатни паузи. Пристигнување во Софија. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел. Можност за организирана предновогодишна забава Ноќевање.

 

2 ден 31.12.2018

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки. Дочек на Нова Година 2019 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).Враќање во хотел во договорено време.Ноќевање.

 

3 ден 01.01.2019

 Појадок. Напуштање на хотелот во 10:30 часот. Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 85/ 5.270 ден.

 

Во цената на аранжманот e вклучено:

– Превоз со високо туристички автобус

–  2 ноќевања со појадок во хотел ФЕСТА СОФИА 4* – www.festahotels.com/en/hotels/festasofia

– Разглед градот со локален водич

– Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL

– Придружник и организација на патувањето

 Во цената на аранжманот e вклучено:

– Патничко осигурување

– Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања

– Предновогодишна забава во механа

– Дочек на Нова Година во Дискотека

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

© Copyright 2016 by DELTA MTS