Хотел Вихрен Палас 4* - Банско - Зима 2016/2017

Хотел во кој се комбинира природата со елегантен лукс, комфорт и семеен дух.
Располага со ресторан со европска и средоземноморска храна, бугарска меана, лоби бар, пицерија,слаткарница, ноќен бар, СПА Центар, детски клуб, конференциска сала.

Локација : 80 м од жичарницата
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, масажи, егзотични процедури

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервации и уплати до 16.11.2016
БОНУСИ : 7=5 за период на престој 02.01-15.04.2017 (не се комбинира со попуст за рана резервација)
Вид нa сместување Услуга 28.12-01.01 02.01-09.03 01.12-27.12
10.03-15.04
Студио (2+1) НП Цена по лице 53 € 40 € 33 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Дете 6-11.99 год. Бесплатно
Трет возрасен 32 € 29 € 21 €
ПП Цена по лице 65 € 51 € 44 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Дете 6-11.99 год. Бесплатно
Трет возрасен 44 € 40 € 32 €
Едноспален апартман (2+2) НП Цена по лице 59 € 46 € 38 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Прво дете 6-11.99 год. Бесплатно
Второ дете 6-11.99 год. 11 € 11 € 9 €
Трет возрасен 41 € 29 € 21 €
ПП Цена по лице 70 € 57 € 49 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Прво дете 6-11.99 год. Бесплатно
Второ дете 6-11.99 год. 20 € 20 € 18 €
Трет возрасен 53 € 40 € 32 €
Двоспален апартман (4+1) НП Цена за 4 лица 188 € 149 € 127 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Прво дете 6-11.99 год. Бесплатно
Возрасен на доп.легло 41 € 29 € 21 €
ПП Цена за 4 лица 225 € 191 € 169 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Прво дете 6-11.99 год. Бесплатно
Возрасен на доп.легло 53 € 40 € 32 €
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, детски кат, интернет.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 85€, дете – 20€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS