Хотел Гинис 4* - Банско - Зима 2016/2017

Модерниот Хотелс Гинис е лоциран во тивка и мирна околина само на 200 метри од жичарница на Банско.Се состои од 61 пространи и модерно опремени студиа и апартмани со прекрасен поглед на планината и ски патеките.

 На располагање на гостите се основен ресторан и лоби бар . Спа центарот нуди затворен базен      сауна, парна бања, како и разновидни масажи и релаксирачки третмани.        

БОНУСИ : 7=6,14=12 за период на престој до 21.12.2016 / 13.01-23.01.2017 / 20.02-16.04.2017

(се комбинира со попуст за рана резервација)

Вид нa сместување Услуга 30.12-05.01 06.01-12.01 23.12-29.12 01.12-22.12
(мин. 5 ноќ.) (мин. 4 ноќ.) 13.01-02.03 03.03-16.04
    (мин. 3 ноќ.)  
Студио (2+1) ПП Цена по лице 63 € 48 € 37 € 32 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. 12 € 12 € 12 € 12 €
Трет возрасен 30% попуст
Едноспален апартман (2+2) ПП Цена по лице 68 € 48 € 37 € 32 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. 12 € 12 € 12 € 12 €
Трет возрасен 30% попуст
Двоспален апартман (4+2) ПП Цена за 4 лица 246 € 184 € 140 € 122 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. 12 € 12 € 12 € 12 €
Возрасен на доп. легло 30% попуст
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен, сауна,
парна бања, транспорт до жичарницата, ски гардеробер, паркинг, интернет во лоби.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 75€, дете – 40€
Доплата за затворена гаража : 8€ на ден
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

© Copyright 2016 by DELTA MTS