Хотел Грин Вуд 4* - Банско - Зима 2016/2017

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот.
Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани.
Во склоп на хотелот има два ресторани, лоби бар со камин, конференциска сала, детско катче, паркинг. 
СПА Центар : внатрешен и надворешен базен, финска сауна, парна и турска бања, фитнес, масажи, арома терапии, козметички процедури.

Локација : 7 км од Банско, во близина на Пирин Голф Клуб

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016
(важи за 01.12-21.12/16.01-28.02/01.03-31.03)
БОНУСИ : 7=6, 14=12 за период на престој 10.01-31.03.2017
(се комбинира со попуст за рана резервација)
*Бонусите и попустите за рана резервација важат за ноќевање со појадок, не важат за доплатите за исхрана
Вид нa сместување Услуга 01.12-20.12 10.01-28.02 21.12-28.12 29.12-01.01
01.03-31.03 02.01-09.01 ПП
Двокреветна соба (2+0) НП Цена по лице 16 € 18 € 21 € 58 €
Студио (2+2) НП Цена по лице 20 € 21 € 25 € 60 €
Деца 0-03.99 год. Бесплатно
Прво дете 4-13.99 год. Бесплатно
Второ дете 4-13.99 год. 50% попуст
Возрасен на доп.легло 20% попуст
Едноспален апартман (2+2) НП Цена по лице 23 € 28 € 30 € 65 €
Деца 0-03.99 год. Бесплатно
Прво дете 4-13.99 год. Бесплатно
Второ дете 4-13.99 год. 50% попуст
Возрасен на доп.легло 20% попуст
Двоспален апартман (4+2) НП Цена по лице 20 € 20 € 24 € 65 €
Деца 0-03.99 год. Бесплатно
Прво дете 4-13.99 год. Бесплатно
Второ дете 4-13.99 год. 50% попуст
Возрасен на доп.легло 20% попуст
Доплата за ПОЛУПАНСИОН : Возрасен – 10 € | Дете – 6 €
Доплата за СЕ ВКЛУЧЕНО : Возрасен – 16 € | Дете – 10 €
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес, транспорт до жичарницата, паркинг, интернет.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 80€, дете – 40€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS