Хотел Евелина Палас 4* - Банско - Зима 2016/2017

Наоѓајќи се на 100 м. од центарот на градот, на своите гости им нуди топла и удобна атмосфера. Во склоп на хотелот има спорт бар, лоби бар, класичен ресторан, пријатно место каде што може да го одржите вашиот бизнис ручек или романтична вечера.
СПА Центар : внатрешен базен со детски кат, сауна, масажи, фитнес.

Локација : 1000 м. од жичарницата

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016
БОНУСИ : 5=6,14=12 за период на пристигнување од 01.12-22.12.2016 / 13.01-30.01.2017 / 15.02-31.03

(не се комбинира со попуст за рана резервација)

Вид нa сместување Услуга 27.12-02.01 23.12-26.12 01.12-22.12 01.04-30.11
(мин. 3 ноќ.) 03.01-12.01 13.01-31.03
Двокреветна соба (2+1) НП Цена по лице 52 € 29 € 23 € 18 €
Дете 0-3.99 год. Бесплатно
Дете 4-13.99 год. 70% попуст
Трет возрасен 30% попуст
Студио (2+2) НП Цена по лице 52 € 29 € 23 € 18 €
Дете 0-3.99 год. Бесплатно
Дете 4-13.99 год. 70% попуст
Трет возрасен 30% попуст
Доплата за полупансион : Возрасен – 8 €, дете – 4 €
Во цената е вклучено : појадок, користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, интернет,
транспорт до жичарницата.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 75€, дете – 40€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS