Хотел Кап Хаус 3* - Банско - Зима 2016/2017

 

Интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање.
Во склоп на хотелот има ресторан, спа центар, интернет, паркинг.

Локација : во центар, 300 м од жичарницата
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, сауна, солариум, спа процедури и масажи

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016
БОНУСИ : 7=6,14=12 за период на пристигнување од 01.12-22.12.2016 / 09.01-31.01.2017

(не се комбинира со попуст за рана резервација)

 
Вид нa сместување Услуга 01.12-26.12 27.12-02.01 03.01-07.01 08.01-15.04
Двокреветна
соба (2+1)
НП Цена по лице 20 € 46 € 28 € 19 €
Дете 0-3.99 год. Бесплатно
Дете 4-13.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 30% попуст
Доплата за полупансион : Возрасен – 8 €, дете – 4 €
Во цената е вклучено :
појадок, користење на внатрешен базен, сауна, џакузи, интернет,
паркинг, ски гардеробер
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 70€, дете – 35€
Доплата за туристичка такса:
1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS