Хотел Олимп 3* - Банско - Зима 2016/2017

На самиот влез на Банско, Олимп претставува прва средба со гостопримството на ова прекрасно пиринско
градче. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, таверна, конференциска сала, спортска сала, спа центар.

Локација : 1000 м од жичарницата
СПА Центар : сауна, парна бања, џакузи, релакс зона, фитнес

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016
БОНУСИ : 7=6,14=12 за период на престој од 02.01-31.03.2016

(не се комбинира со попуст за рана резервација)

 
Вид нa
сместување
Услуга 01.12-27.12 28.12-01.01 02.01-15.01 16.01-31.03
Двокреветна
соба (2+2)
НП Цена по лице 13 € 35 € 15 € 13 €
Дете 0-3.99 год. Бесплатно
Прво дете 4-11.99 год. Бесплатно
Второ дете 4-11.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 30% попуст
Доплата за полупансион : Возрасен – 6 €, дете – 3 €
Во цената е вклучено : појадок, користење на сауна, џакузи, парна бања,

релакс зона, фитнес, паркинг, ски гардеробер, интернет,

детски кат, транспорт до жичарница

Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 70€, дете – 35€
Доплата за туристичка такса:

1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS