Хотел Орфеј 4* - Пампорово - Зима 2016/2017

Локација : 200 м. од лифтот и 300 м. од центарот на Пампорово 

Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса. 
Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, 
надворешен и подземен паркинг. На рецепција – ски гардеробер, сефови и Wi-Fi. 
СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

www.hotel-orpheus.com 
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервации и уплати до 15.11.2016
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервации и уплати до 01.12.2016
БОНУСИ : 7=6,14=12 за пристигнувања во период од 07.12-22.12 / 02.01-19.01 / 05.02-20.04
(се комбинира со попуст за рана резервација)
Вид нa сместување Услуга 26.12-01.01 02.01-09.01 10.01-20.01 21.01-04.02 07.12-27.12
05.02-04.03 05.03-20.04
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 62 € 38 € 37 € 39 € 30 €
Дете 0-4.99 год. Бесплатно
Дете 5-12.99 год. Бесплатно
Трокреветна соба (3+0) ПП Цена за 3 лица 159 € 99 € 96 € 101 € 79 €
Едноспален апартман (2+2 / 3+1) ПП Цена за 3 лица 175 € 108 € 104 € 110 € 86 €
Дете 0-4.99 год. Бесплатно
Дете 5-12.99 год. 18 € 11 € 10 € 11 € 9 €
Четврт возрасен 26 € 16 € 16 € 17 € 13 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, фитнес, транспорт до жичарницата, ски гардеробер, интернет, надворешен паркинг, транспорт до Ски Центар 2 – Малина
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 65€, дете – 40€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS