Хотел Перелик 3* - Пампорово - Зима 2016/2017

Локација : во центарот на Пампорово 
Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. 
На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет. 
СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани

www.perelikhotel.com
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 15% попуст за резервации и уплати до 30.10.2016
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА: 10% попуст за резервации и уплати до 01.12.2016
ТЕРМИН : 16.12-25.12 26.12-02.01 16.12-25.12 26.12-02.01
03.01-31.03 03.01-31.03
Вид на сместување : ALL INCLUSIVE FLEXY ALL INCLUSIVE FLEXY +
дневна ски карта +
Двокреветна соба (2+1) СТАНДАРД
Возрасен АЛЛ Цена за 1 лице 46 € 56 € 59 € 71 €
Возрасен на доп. легло АЛЛ 35 € 43 € 47 € 58 €
Дете на ред. легло (2-6.99 г.) АЛЛ 18 € 25 € 18 € 25 €
Дете на доп. легло (2-6.99 г.) АЛЛ Бесплатно Бесплатно Бесплатно Бесплатно
Дете на ред. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 31 € 39 € 41 € 51 €
Дете на доп. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 23 € 30 € 29 € 37 €
Двокреветна соба (2+2) СУПЕРИОР
Возрасен АЛЛ Цена за 1 лице 53 € 64 € 68 € 82 €
Возрасен на доп. легло АЛЛ 40 € 49 € 54 € 67 €
Дете на ред. легло (2-6.99 г.) АЛЛ 21 € 29 € 21 € 29 €
Дете на доп. легло (2-6.99 г.) АЛЛ Бесплатно Бесплатно Бесплатно Бесплатно
Дете на ред. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 36 € 45 € 47 € 59 €
Дете на доп. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 26 € 35 € 33 € 43 €
Студио или апартман (2+2/3+1) СТАНДАРД
Возрасен АЛЛ Цена за 1 лице 58 € 69 € 69 € 84 €
Возрасен на доп. легло АЛЛ 35 € 43 € 47 € 58 €
Дете на ред. легло (2-6.99 г.) АЛЛ 18 € 25 € 18 € 25 €
Дете на доп. легло (2-6.99 г.) АЛЛ Бесплатно Бесплатно Бесплатно Бесплатно
Дете на ред. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 31 € 39 € 41 € 51 €
Дете на доп. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 23 € 30 € 29 € 37 €
Студио или апартман (2+2/4+2) СУПЕРИОР
Едноспален апартман (2+2) АЛЛ Цена за 1 лице 67 € 79 € 79 € 97 €
Двоспален апартман ( 4+2) АЛЛ 63 € 76 € 76 € 92 €
Возрасен на доп. легло АЛЛ 35 € 43 € 47 € 58 €
Дете на ред. легло (2-6.99 г.) АЛЛ 18 € 25 € 18 € 25 €
Дете на доп. легло (2-6.99 г.) АЛЛ Бесплатно Бесплатно Бесплатно Бесплатно
Дете на ред. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 31 € 39 € 41 € 51 €
Дете на доп. легло (7-11.99 г.) АЛЛ 23 € 30 € 29 € 37 €
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1,99 год не плаќаат туристичка такса)
Новогодишна вечера : 60 € – возрасен, 30 € – дете (задолжителна)
Цената вклучува : транспорт до ски писти, ски гардеробер, Wi-fi интернет, шах, табла, домино
Користење на СПА Центар : внатрешен базен, фитнес, сауна
ALL Inclusive FLEXY програмата вклучува :
• појадок /07:30 – 10:00 ч./ – шведска маса – основен ресторан Перелик
• пијалоци – кафе, чај, млеко, безалкохолни, минерална вода
• доцен појадок /10:30 – 12-00/ – лоби бар хотел Перелик – слатки, соленки
• пијалоци – кафе, чај, млеко, безалкохолни, минерална вода, пиво, вино
• ручек /12:00 – 14:00/ – шведска маса – ресторан Малина на ски пистите или ресторан Перелик
• пијалоци – ресторан Малина – кафе, чај, млеко, безалкохолни, минерална вода
• пијалоци – ресторан Перелик -кафе, чај, млеко, безалкохолни, минерална вода, пиво, вино
• ужина /14:30 – 16:00/ – ресторан Малина на ски писти – пица, слатки кекси
• пијалоци – кафе, чај, млеко, безалкохолни, минерална вода
• ужина /14:30 – 16:00/ – лоби бар хотел Перелик – кифли, кроасани
• пијалоци – ресторан Перелик -кафе, чај, млеко, безалкохолни, минерална вода, пиво, вино
• вечера /18:30 – 21:00 ч./ – шведска маса – основен ресторан Перелик
• пијалоци – безалкохолни, минерална вода, пиво, вино, водка, ракија, џин, виски
• еднаш неделно – тематска вечер “Вечер на родопската кујна“
• пијалоци /21:00 – 22:00/ – лоби бар Перелик – безалкохолни, минерална вода, пиво, вино, коктели

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS