Хотел Регнум 5* - Банско - Зима 2016/2017

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала.

Локација : 400 м од жичарницата
Регнум СПА Центар : масажи и козметички процедури, финска сауна, парна бања,турска бања, амам, внатрешен базен со детски сектор, шоков и тропски туш, солариум, надворешно џакузи со минерална вода, фитнес сала и Витамин бар. 

 

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервации и уплати до 21.11.2016
БОНУСИ : 7=6,14=12 за период на престој 01.12-16.04.2017 (не се валидни за Нова Година)

БОНУСИ : 5=4 за престој во работни денови во период 23.12-26.12 / 03.01-09.01 / 20.01-05.02

БОНУСИ : 4=3 за период на престој 01.12-22.12 / 10.01-19.01 / 06.02-28.02 / 01.03-16.04

(валидни за резервација по 22.11.2016)

Вид нa сместување Услуга 27.12-02.01 23.12-26.12 10.01-19.01 01.12-22.12
  03.01-09.01 06.02-28.02 01.03-16.04
  20.01-05.02    
Едноспален апартман (2+2) ПП Цена за 2 лица 194 € 160 € 127 € 105 €
Деца 0-11.99 год. Бесплатно
Возрасен на доп.легло 56 € 46 € 38 € 31 €
Двоспален апартман (4+2) ПП Цена за 4 лица 354 € 270 € 210 € 176 €
Деца 0-11.99 год. Бесплатно
Возрасен на доп.легло 56 € 46 € 38 € 31 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен со детски сектор, сауна, парна бања, амам, шоков и тропски туш, релакс зона, надворешно џакузи, транспорт до жичарницата, паркинг, детски кат, ски гардеробер, интернет.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 90€, дете од 12 до 16.99 год. – 45€,
дете од 6-11.99 год. – 25€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

 

 

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

© Copyright 2016 by DELTA MTS