Хотел Самоков 4* - Боровец - Зима 2016/2017

Локација : во центарот на Боровец

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар.
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури …

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016

(не важи за новогодишен период)

БОНУСИ : 5=4,14=12 за период од 04.01-28.01.2017/01.03-31.03.2017

(важи за резервации направени од 01.12.2016)

Вид нa сместување Услуга 28.12-03.01 04.01-10.01 11.01-10.02 20.12-27.12
11.02-17.02 18.02-24.02 25.02-31.03
Двокреветна соба (2+1) НП Цена по лице 53 € 40 € 34 € 28 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Дете 6-11.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 15% попуст
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 57 € 44 € 39 € 32 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Дете 6-11.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 15% попуст
Во цената е вклучено : појадок / појадок и вечера, користење на внатрешен базен, паркинг, интернет во лоби.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 50€, дете – 35€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS