Хотел Спорт 4* - Банско - Зима 2016/2017

Со поглед на Пирин планина овој скромен хотел во Банско е на 4 минути оддалечен од ски лифтот и на 14 километри од Вихрен планина.

Собите се опремени со WI-FI, телевизор , фен ,minibars,а исто така достапна е собна услуга. Во склоп на хотелот има 2 ресторани и лоби бар со камин.Во хотелот има затворен базен ,сауна, парна бања,масажи. Нешто што го издвојува овој хотел од другите хотели е преубавата  тераса од каде што можете да уживате во планинскиот поглед.

Локација : 50 м од жичарницата

БОНУСИ : 7=6,14=12 за период на престој до 21.12.2016 / 13.01-19.01.2017 / 03.03-16.04.2016
(се комбинира со попуст за рана резервација)
Локација : 50 м од жичарницата
Вид нa сместување Услуга 30.12-05.01 06.01-12.01 23.12-29.12 01.12-22.12
(мин. 5 ноќ.) (мин. 4 ноќ.) 13.01-02.03 03.03-16.04
    (мин. 3 ноќ.)  
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 73 € 68 € 53 € 35 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. 18 € 18 € 18 € 18 €
Трет возрасен 30% попуст
Двокреветна соба (2+2) ПП Цена по лице 87 € 81 € 60 € 40 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. 12 € 12 € 12 € 12 €
Трет возрасен 30% попуст
Едноспален апартман (2+2) ПП Цена за 4 лица 225 € 214 € 167 € 115 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. 18 € 18 € 18 € 18 €
Возрасен на доп. легло 30% попуст
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, римска, ски гардеробер, интернет
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 85€, дете – 45€
Доплата за затворена гаража : 8€ на ден
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

© Copyright 2016 by DELTA MTS