Хотел Флора Комплекс 4* - Боровец - Зима 2016/2017

 Хотел Флора се наоѓа на 50 метри од главната трговска улица. Село Белчишта со своите минерални извори се наоѓа на 20 km. Хотелот нуди затворен базен, сауна, Парна бања, ски гардеробер, банкомат, маса за тенис , билијард, детска градина, удобен спа центар, две конференциски сали,удобен лоби бар, паркинг.

Хотелскиот комплекс се состои од две основни згради кои се поврзани со топла врска. Комплексот е направен со цел да ги удоволи вкусовите и потребите на различните типови на туристи ,како љубителите на ски-туризмот така и културниот рекреативен планински туризам. Хотелот располага со двокреветни соби , студиа и апартмани.

Локација : 150 м. од ски лифт

БОНУСИ : 7=6 за пристигнувања во период 01.12-12.12 / 16.01-30.01 / 01.03-01.04
(не се комбинира со попуст за рана резервација)
Локација : 150 м од ски лифт
Вид нa сместување Услуга 01.12-18.12 19.12-25.12 26.12-01.01
16.01-05.02 06.02-28.02
01.03-01.04 02.01-15.01
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 34 € 47 € 62 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. Бесплатно
Трет возрасен 20% попуст
Студио (2+1) ПП Цена по лице 40 € 52 € 68 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-11.99 год. Бесплатно
Трет возрасен 20% попуст
Едноспален апартман (2+2) ПП Цена по лице 49 € 61 € 80 €
Дете 0-2.99 год. Бесплатно
Прво дете 3-12.99 год. Бесплатно
Второ дете 3-12.99 год. 50% попуст
Трет и четврт возрасен 37 € 46 € 55 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на затворен базен, фитнес.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 65€, дете – 35€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS