Хотел Јанакиев 4* - Боровец - Зима 2016/2017

Еден од најстарите и најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со
услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите.
Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг,
гаража, спа центар.

Локација : во близина на ски лифтовите
СПА Центар : внатрешен базен, парна бања, сауна, леден кат, хидромасажни бањи, масажи и пилинг терапии

Вид нa сместување Услуга 27.12-01.01 02.01-13.01 14.01-10.02 17.12-26.12 03.12-16.12
11.02-24.02 25.02-10.03 11.03-16.04
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 81 € 65 € 49 € 38 € 31 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-5.99 год. Бесплатно
Дете 6-12.99 год. 50% попуст
Трет возрасен 30% попуст
Едноспален апартман (2+2) ПП Цена за апартман 222 € 178 € 135 € 106 € 91 €
Дете 0-1.99 год. Бесплатно
Дете 2-5.99 год. Бесплатно
Дете 6-12.99 год. 8 € 8 € 8 € 8 € 8 €
Трет возрасен 15 € 15 € 15 € 15 € 15 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера на шведска маса, користење на затворен базен, паркинг, интернет.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 90€, дете – 50€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS