Хотел Јастребец 4+* - Боровец - Зима 2016/2017

Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

Локација : на стаза, 3 км од центарот на Боровец
СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, парна бања, хербална бања, финска сауна, лакониум, ледена фонтана, кнаип терапија, ледена фонтана, егзотични тушеви.

EARLY BOOKING : 10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016
7=6, 10=8, 14=12 за пристигнувања во период 08.01-22.01 / 05.03-31.03 
(се комбинира со попуст за рана резервација)
Термини   Двокреветна соба Мал Апартман Голем апартман Финска вила
макс. 2 + 1 2 + 1 2 + 2 4 + 1
услуга Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб Нед-Чет Пет-Саб
22.12-26.12 НП 152 € 152 € 229 € 229 € 261 € 261 € 231 € 231 €
27.12-01.01 НП 237 € 237 € 303 € 303 € 336 € 336 € 305 € 305 €
02.01-08.01 НП 168 € 168 € 238 € 238 € 272 € 272 € 240 € 240 €
02.03-04.03 НП 119 € 168 € 188 € 238 € 217 € 272 € 190 € 240 €
27.01-04.02
09.01-22.01
23.01-26.01 НП 136 € 168 € 199 € 238 € 234 € 272 € 199 € 240 €
05.02-01.03
05.03-01.04 НП 110 € 136 € 178 € 199 € 212 € 234 € 180 € 199 €
Цените за недела-четврток се валидни и за минимум 7 ноќевања.
Викенд цените се валидни за престој помал од 7 ноќевања.
Цените се дадени за 2 лица во двокреветна соба и апартман или за 4 лица во Финска вила.
Цената вклучува: ноќевање со појадок, користење на внатрешен базен, џакузи, фитнес,
сауна, парна бања, билкова бања, лакониум, егзотични тушеви, ледена фонтана,
воден масажер, бежичен интернет, паркинг.
Доплата за туристичка такса: 1€ по лице на ден (деца до 1,99 год не плаќаат туристичка такса).
Доплата за дополнително легло за дете од 4 – 12,99 год = 12 € на ден
Доплата за дополнително легло за дете над 13 год или возрасен = 24 € на ден
Доплата за вечера: возрасен – 22 € │деца од 4-12,99 г. – 11 € (задолжителна е од 27.12-01.01)
Новогодишна вечера : возрасен – 170 € │ Деца од 4-12,99 г. – 85 € (задолжителна)

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

 

 

 

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS