Хотел Riverside 4* - Банско - Зима 2016/2017

Модерен хотел, лоциран во близина на стариот град на Банско. На своите гости им нуди стилски ресторан со национални и европски специјалитети, лоби бар со камин, конференциска сала, спа и велнес центар.
СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи, финтес.

 

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 10% попуст за резервации и уплати до 30.11.2016
БОНУСИ : 7=6 за период на пристигнување 01.12-22.12.2016 / 12.01-25.01.2017 / 22.02-31.03.2017 (не се комбинира со попуст за рана резервација)
Вид нa сместување Услуга 10.12-20.12 21.12-27.12 28.12-03.01 17.01-06.03 07.03-30.04
04.01-16.01
Двокреветна соба – економи (2+0) ПП Цена по лице 17 € 26 € 44 € 22 € 18 €
Двокреветна соба – стандард (2+1) ПП Цена по лице 20 € 30 € 48 € 24 € 22 €
Дете 0-5.99 год. Бесплатно
Дете 6-11.99 год. 60% попуст
Трет возрасен 25% попуст
Фамилијарна соба (2+2) ПП Цена за 2 лица 59 € 90 € 144 € 76 € 59 €
Деца 0-11.99 год. Бесплатно
Возрасен на трето доп.легло Бесплатно
Возрасен на четврто доп.легло 8 € 8 € 8 € 8 € 8 €
Во цената е вклучено : појадок и вечера, користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, фитнес,
транспорт до жичарницата, паркинг, интернет.
Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасен – 60€, дете – 30€
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

 

 

Организиран превоз за Јануари и Февруари : СЕКОЈА САБОТА

Повратен билет : 40 евра по лице

 

 

© Copyright 2016 by DELTA MTS