Зимата официјално започнува на 22 декември.Одлична можност да се препуштите и уживате за време на престојните празници со вашите најблиски и најмили во некој од ски – центрите и спа-центрите на Балканот . Снежната покривка претставува магнет и  за најмладите генерации,зимската идила ги затреперува и освојува детските срца. Погледнте ги нашите понуди ,топло ви ги препорачуваме  Банско, Пампорово и Боровец.

Хотел Гранд Ројал 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Наоѓајќи се во подножјето на Пирин Планина, овој хотел на своите гости им нуди прекрасен поглед и удобен престој. Располага со лоби бар и камин кој нуди чувство на интимност и топлина, ресторан, детски кат, ски гардеробер.

Повеќе

Хотел Грин Вуд 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Самиот момент кога ќе пристигнете, ќе ја почувствувате топлата планинска атмосфера на хотелот. Отворен е целогодишно и нуди разновидност на услуги погодни за фамилии, компании, љубители на екстремни спортови, скијање, спа и рекреација. Располага со двокреветни соби, студија, апартмани.

Повеќе

Хотел Евелина Палас 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Наоѓајќи се на 100 м. од центарот на градот, на своите гости им нуди топла и удобна атмосфера. Во склоп на хотелот има спорт бар, лоби бар, класичен ресторан, пријатно место каде што може да го одржите вашиот бизнис ручек или романтична вечера.

Повеќе

Хотел КАСА КАРИНА 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања Патувањa

Хотелот Casa Karina е лоциран во Банско во подножјето на Пирин Планина, на само 100 метри од жичарата и гондолата. Од апартманите има прекрасен поглед на планините Пирин и Рила. Овој хотел располага со кафе бар и елегантно уреден ресторан со капацитет до 140 особи. Хотелот Casa Karina од своите СПА услуги нуди базен, финска сауна, парна бања, хамам и разновидни масажи и третмани. Бањарките се со доплата. Деца до 5 години можат да ја користат игротеката со присуство на родител. Во либи барот е обезбеден бесплатен бежичен интернет. На гостите им е на располагање паркинг во околината на објектот.

Повеќе

Хотел Гинис 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања Патувањa

Модерниот Хотелс Гинис е лоциран во тивка и мирна околина само на 200 метри од жичарница на Банско.Се состои од 61 пространи и модерно опремени студиа и апартмани со прекрасен поглед на планината и ски патеките. На располагање на гостите се основен ресторан и лоби бар . Спа центарот нуди затворен базен сауна, парна бања, како и разновидни масажи и релаксирачки третмани.

Повеќе

Хотел Кап Хаус 3* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Интимен хотел со одлична местоположба. Лоциран на главната улица во Банско, нуди можност за незаборавни моменти и уживање. Во склоп на хотелот има ресторан, спа центар, интернет, паркинг.

Повеќе

Хотел Санрајс 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Лоциран на само неколку минути од првата станица на ски лифтот, комплекот претставува комбинација од архитектура препознатлива за регионот, модерен комфорт и одлична услуга Во склоп на хотелот има ски гардеробер, конференциска сала, ресторан, сеф, лоби бар, паркинг.

Повеќе

Хотел Мариа Антоанета 3* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Хотел лоциран во живописниот предел на Банско, во подножјето на планината, во близина на гондолата. Идеален за семејни и ски одмори, за романтично бегство од секојдневието. Нуди можност за рекреација и спортување. Располага со перфектно опремени апартмани и тераси со прекрасен поглед. Во склоп на хотелот има ресторан, лоби, паркинг, ски гардеробер.

Повеќе

Хотел MOUNTAIN PARADISE 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Хотелот располага со 150 соби распоредени на 4 ката. Сите соби се комплетно опремени и луксузно уредени. Секоја соба располага со купатило, опремена кујна, мини бар, телевизор и балкон. Прекрасно уредената градина ќе ви овозможи да уживате во свежиот и чист воздух. Ви нуди детско катче каде најмладите можат да се опуштат и да се забавуваат додека вие одмарате во лоби барот.

Повеќе

Хотел Мурите 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Безброј можности за пријатно семејно уживање, спортски одмор или забавен викенд со пријателите целата година. На само 10 минути од Банско, со својата неверојатна гледка кон планината, на своите гости им нуди комфорт со релаксирачките СПА процедури, како и можност за незаборавни

Повеќе

Хотел Олимп 3* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

На самиот влез на Банско, Олимп претставува прва средба со гостопримството на ова прекрасно пиринско градче. Хотелот располага со ресторан, лоби бар, таверна, конференциска сала, спортска сала, спа центар.

Повеќе

Хотел Перун 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

По подолга пауза, прочуениот хотел Перун во 2014 год. повторно ги отвори вратите за своите гости. Во самото лоби, тие имаат шанса да уживаат во привилегиите на единственото ПЛАТИНУМ казино во Банско. Во склоп на хотелот има 3 ресторанти, винарија, бар, бизнис центар, спа центар, детско катче.

Повеќе

Хотел Вихрен Палас 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Хотел во кој се комбинира природата со елегантен лукс, комфорт и семеен дух. Располага со ресторан со европска и средоземноморска храна, бугарска меана, лоби бар, пицерија,слаткарница, ноќен бар, СПА Центар, детски клуб, конференциска сала.

Повеќе

Хотел Перун Лоџ 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Хотелот се наоѓа во срцето на Банско. Располага со едноспални апартмани и студија. Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, детски кат, ски гардеробер.

Повеќе

Хотел Спорт 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања Патувањa

Со поглед на Пирин планина овој скромен хотел во Банско е на 4 минути оддалечен од ски лифтот и на 14 километри од Вихрен планина. Собите се опремени со WI-FI, телевизор , фен ,minibars,а исто така достапна е собна услуга. Во склоп на хотелот има 2 ресторани и лоби бар со камин.Во хотелот има затворен базен ,сауна, парна бања,масажи. Нешто што го издвојува овој хотел од другите хотели е преубавата тераса од каде што можете да уживате во планинскиот поглед.

Повеќе

Хотел Riverside 4* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања Патувањa

Модерен хотел, лоциран во близина на стариот град на Банско. На своите гости им нуди стилски ресторан со национални и европски специјалитети, лоби бар со камин, конференциска сала, спа и велнес центар.

Повеќе

Хотел Регнум 5* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања

Прекрасно место за одмор каде што одличната услуга се комбинира со комфорот и луксузниот стил. луксузно опремени и повеќето имаат поглед кон планината Пирин. На располагање на гостите лоби бар, ноќен бар, СПА Центар, АКВА Парк, салон за убавина, ски гардеробер, детска соба и анимација, конференциска сала.

Повеќе

Хотел Флора Комплекс 4* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Хотел Флора се наоѓа на 50 метри од главната трговска улица. Село Белчишта со своите минерални извори се наоѓа на 20 km. Хотелот нуди затворен базен, сауна, Парна бања, ски гардеробер, банкомат, маса за тенис , билијард, детска градина, удобен спа центар, две конференциски сали,удобен лоби бар, паркинг. Хотелскиот комплекс се состои од две основни згради кои се поврзани со топла врска. Комплексот е направен со цел да ги удоволи вкусовите и потребите на различните типови на туристи ,како љубителите на ски-туризмот така и културниот рекреативен планински туризам. Хотелот располага со двокреветни соби , студиа и апартмани.

Повеќе

Хотел Јанакиев 4* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања

Еден од најстарите и најпрестижните хотели во овој ски центар. Уникатната локација во комбинација со услугата и комфортот ви нудат можност за прекрасен одмор со семејството и пријателите. Во склоп на хотелот има ресторан, пијано бар, конферентни сали, ски училиште, ски детска градина, паркинг, гаража, спа центар.

Повеќе

Хотел Јастребец 4+* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања

Ексклузивен хотел со уникатна локација за љубителите на спокојството и тишината. Нуди можност за незаборавни моменти. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, голема тераса, лоби бар, пијано бар, ноќен клуб, спа центар.

Повеќе

Хотел Феста Чамкорија 4* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања

Се наоѓа во убавината на боровите шуми. Идеален за семеен или романитичен одмор во планината. Располага со основен ресторан, лоби бар, ски гардеробер, паркинг, спа центар.

Повеќе

Хотел Borovets Hills 5* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања

Располага со одлично опремени капацитети за сместување, конферентна сала. 2 ресторани, лоби бар, ски гардеробер, ски училиште, детски кат.

Повеќе

Хотел Феста Винтер Палас 5* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Супер луксузен хотел сместен во прекрасна борова шума.Со својот уникатен стил и мебел претставува комбинација на првокласна услуга и софистициран луксуз. Во склоп на хотелот има 2 ресторани, виски и караоке бар, 2 конферентни сали. СПА Центар : внатрешен базен, сауна, парна бања, руска бања, релакс соба, романтична када, голем избор на терапии за лице и тело.

Повеќе

Хотел Самоков 4* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Заобиколен од борова шума, хотелот нуди пријатна атмосфера во текот на целата година. На располагање на своите гости им нуди ски училиште, ски гардеробер, 8 конференциски сали, 2 ресторани, барови, ноќен клуб, куглана, билијард, пинг понг, фризерски салон, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, фитнес, хидромасажна бања, солариум, сауна, парна бања, турска бања, арома сауна, масажи и процедури ...

Повеќе

Хотел Рила 4* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Со својата одлична местоположба, на самото подножје на ски стазите, хотелот ви обезбедува одмор погоден за сите возрасти и нуди можност за рекреација и спортување. Во склоп на хотелот има 4 ресторани, барови, ноќен клуб, детски клуб, интернет, паркинг, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, џакузи, fish spa, фитнес, сауна, парна бања.

Повеќе

Хотел Ice Angels 4* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Ice Angels хотелот има извонредна локација,кој се наоѓа во центарот на планинскиот предел Боровец најголемиот во Бугарија, на надморска височина од 1350 m. Ice Angels е на само 73 km од Софија и на 125 km од Пловдив. Собите се удобни и пространи опремени со телевизор и телефон.Хотелот располага со Спа центар, бесплатен паркинг, WI-FI.

Повеќе

Хотел Иглика Палас 4* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Се наоѓа во срцето на Боровец. Претставува место каде што може да уживате во текот на вашиот одмор. Во склоп на хотелот има ресторан, конфенциска сала, спа центар. СПА Центар : внатрешен базен, финска сауна, хербална бања, ледена кабина, солариум, масажа

Повеќе

Вила Јагода/Малина 3* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Идеално место за одмор со пријателите и семејството. Во склоп на вилите има ресторан, бесплатен маркет, паркинг, сеф на рецепција, сауна, терени за спортување. Организиран транспорт до Боровец. Вили Јагода (40 фински вили): дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ , спална со 2 дрвени кревети на спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, балкон. 10 од вилите имаат сауна Вили Малина (28 вили на 2 спрата): дневна соба со 2 редовни легла, ареа за седење, плакар, ТВ , 2 кревети на вториот спрат, комплетно опремена кујна, тоалет, можност за 2 дополнителни кревети на првиот спрат.

Повеќе

Хотел Мура 3* – Боровец – Зима 2016/2017

Боровец Бугарија

Зимувања Патувањa

Со својата локација претставува хотел одличен за млади и за семејства. На располагање на своите гости им нуди ресторан, лоби бар, интернет, сеф на рецепција, масажи.

Повеќе

HOTEL „BELVEDERE Holiday Club“4*

Банско Бугарија

Зимувања Патувањa

Хотел Belvedere Holiday Club 4* Хотелот Belvedere Holiday Club се наоѓа во Банско. Секој посетител има можност да го посети ,за да си овозможи добар одмор и бизнис ангажман. Belvedere Holiday Club им нуди на своите клиенти бројни забави, СПА центри, спортски сали , игралишта и клубови. Со гостување во хотел Belvedere ви гарантираме незаборавен одмор, забава и рекреација.

Повеќе

Хотел Премиер 5* – Банско – Зима 2016/2017

Банско Бугарија

Зимувања Патувањa

Нов 5-ѕвезден хотел во подножјето на Пирин планина. Луксузниот стил создава пријатна, спокојна и опуштена атмосфера. Идеално место за опуштање со своите два ресторани, лоби барот и СПА Центарот. Викториа СПА & фитнес : внатрешен базен, џакузи на отворено, гимнастичарски салон, студио за јога, финска сауна, арома сауна, парна бања, римска бања, дел за рекреација, масажи и фитнес процедури.

Повеќе

Хотел Орфеј 4* – Пампорово – Зима 2016/2017

Банско Пампорово

Зимувања Патувањa

Нов четиризвезден хотел. Хотелот е на 7 спрата и располага со 260 сместувачки капацитети : 100 двокреветни соби, 60 трокреветни соби и 100 апартмани. Сите соби се со прекрасен поглед кон природата, а само собите на 6ти спрат имаат тераса. Хотелскиот комплекс располага со трговски центар, детско катче, ресторан, лоби бар, менувачница, бар – базен, конференциска сала, надворешен и подземен паркинг. На рецепција - ски гардеробер, сефови и Wi-Fi. СПА Центар : внатрешен базен, турска бања, парна бања, џакузи, 2 масажни кади, финска бања,сауна, руски вип кат, фитнес.

Повеќе

Хотел Перелик 3* – Пампорово – Зима 2016/2017

Бугарија Пампорово

Зимувања Патувањa

Локација : во центарот на Пампорово Хотелскиот комплекс е на 7 спрата и располага со 31 апартман, 9 трокреветни, 164 двокреветни и 8еднокреветни соби. Многу пати е реновиран и сите соби се опремени со телефон, САТ ТВ и мини бар. На располагање на своите гости им нуди лоби бар, класичен ресторан, традиционален ресторан, италијански ресторан, ноќен бар, куглана, интернет. СПА Центар : внатрешен базен, фитнес центар, џакузи, сауна, солариум, масажи и третмани

Повеќе

Хотел Родопски Дом 4* – Чепеларе – Пампорово – Зима

Бугарија Пампорово

Зимувања Патувањa

Хотел родопски дом е лоциран меѓу ридовите на Родопите, во градчето Чепеларе - одлично место како за зимски спортови, така и за целогодишен одмор и корпоративни настани.Се наоѓа на 230 километри од главниот град Софија,и на 0 километри. од одморалиштето Пампорово.

Повеќе

© Copyright 2016 by DELTA MTS